Ubezpieczenie chorobowe psa

Długo oczekiwany przez właścicieli psów produkt ubezpieczeniowy jest już dostępny. 23 lutego 2021 zostało wprowadzone do sprzedaży ubezpieczenie Generali “Z myślą o Twoim Psie”. Jest to pierwsze w Polsce niezależne ubezpieczenie kosztów leczenia czworonożnego przyjaciela. Bez względu czy jest chory czy ucierpiał w wyniku wypadku możesz iść do weterynarza i dostaniesz zwrot kosztów leczenia. 

Jaki pies może być ubezpieczony

Ubezpieczeniem można objąć każdego psa, który skończył 8 tygodni i nie skończył lat 8. Kilka ras ( np. dog niemiecki ) ma obniżony wiek do 5-6 lat. Jednak bez względu na wiek objęcia ubezpieczeniem pies jest chroniony aż do śmierci.
Chroniony jest pies nie tylko rasowy, ale również mieszkaniec. Ważne, aby miał wszczepiony CHIP, czyli miniaturowy mikroprocesor z 15 cyfrowym numerem identyfikującym. A dodatkowo musi mieć wykonane obowiązkowe szczepiania :

 • nosówka
 • parwowiroza
 • wścieklizna
 • zakaźne zapalenie wątroby (choroba Rubartha)
 • zapalenie tchawicy i oskrzeli (kaszel kenelowy)

Jakie świadczenia obejmuje polisa

Polisa obejmuje następstwa nieszczęśliwych wypadków oraz choroby rozpoznane i zdiagnozowane w trakcie trwania ochrony ubezpieczeniowej oraz związane z nimi badania, operacje, zabiegi, jedzenie specjalistyczne podawane w trakcie hospitalizacji, lekarstwa oraz chemioterapię.

Jest to jedyna polisa gwarantująca tak szeroki zakres pomocy i zwrot:

 • kosztów leczenia powstałych w wyniku nieszczęśliwego wypadku;
 • kosztów leczenia powstałych w wyniku choroby;
 • kosztów eutanazji;
 • kosztów kremacji zbiorowej.

Sumy ubezpieczenia kosztów leczenia

Koszty leczenia psa są pokrywane w całości do sumy 2 000 zł rocznie. Powyżej tej kwoty Generali zawsze pokrywa 90% lub 70% kosztów w zależności od wybranego przez Klienta wariantu. Oznacza to, że udział własny Klienta w kosztach leczenia powyżej 2000 zł rocznie wynosi 10% lub 30%. 

Zawierając umowę właściciel psa decyduje o wysokości sumy. Do wyboru są trzy warianty: 5.000 zł, 20.000 zł i 50.000 zł

Wysokość składki uzależniona jest od: rasy, wieku i wagi psa. Dodam jedynie, że wzrost składki pomiędzy SU 5.000 a 50.000 jest nieznaczny.

Umowy dodatkowe

W ramach umowy głównej są też do wyboru dwie opcje dodatkowe:

 • odpowiedzialność cywilna właściciela psa
 • ubezpieczenie śmierci psa

Odpowiedzialność cywilna właściciela psa

Przedmiotem ubezpieczenia jest odpowiedzialność cywilna właściciela psa za szkody w mieniu lub na osobie wyrządzone osobom trzecim. Ważnym wyróżnikiem propozycji Generali jest to, że za osoby objęte ubezpieczeniem uważa się poza właścicielem psa także:

 • osoby bliskie, które prowadzą lub pozostają z Ubezpieczonym we wspólnym gospodarstwie domowym lub zamieszkują wspólnie dom lub mieszkanie
 • osoby fizyczne, którym Ubezpieczający przekazał pieczę nad psem

Co obejmuje polisa OC

Ochrona jest o wiele większa niż w zwykłym OC proponowanym przez pozostałe firmy. Ubezpieczeniem są objęte bowiem szkody wyrządzone na skutek rażącego niedbalstwa, np. spacer bez smyczy i kagańca przypadku. I co ważne. W czasie zdarzenia pies może być pod opieką także innych osób, a nie tylko właściciela. Czyli OC tak faktycznie jest „przypisane” do psa, a nie do właściciela. A tego nie ma w ofertach innych Towarzystw.

Ubezpieczenie śmierci psa

W tej mowie dodatkowej ochroną może zostać objęty pies w wieku od 8 tygodni do maksymalnie 3 lat. Świadczenie jest wypłacane za śmierć psa, do którego doszło na terenie RP wskutek choroby lub nieszczęśliwego wypadku. Natomiast wysokość kwoty jest wskazana w polisie i może wynosić od 500 zł do 10 000 zł dla psów rasowych i w typie rasy oraz 300 zł lub 600 zł dla mieszańców.

Podsumowanie

Ubezpieczenie chorobowe psa proponowane przez Generali ( dystrybutorem jest bezpieczny.pl ) jest pierwszym i jedynym w Polsce ubezpieczeniem zwracającym koszty leczenia w tak dużym zakresie. Polisa pozwala na leczenie w sytuacji kiedy nie można tego zrobić z uwagi na brak własnych środków. A procedura jest prosta.

 • Kupujesz polisę z rabatem 10 % po wpisaniu kodu 25885
 • Z chorym psem idziesz do weterynarza
 • Po wizycie w gabinecie weterynaryjnym bierzesz kartę informacyjną, w której widnieje informacja o zdarzeniu – o chorobie lub nieszczęśliwym wypadku, jakiego doznał piesek oraz kosztorys
 • Zabierz też paragon lub fakturę potwierdzające poniesione koszty leczenia
 • Zebraną dokumentację wysyłasz online i czekasz na przelew

Masz pytanie? Dzwoń lub pisz ksuszka@bezpieczny.pl

Tak. Dzwonię!


Avatar
Krzysztof Suszka
Jestem po to, aby doradzić i pomóc. Ze mną zabezpieczysz siebie, najbliższe Ci osoby, a także swój majątek zgodnie z faktycznymi potrzebami. Pomagam profesjonalnie i dlatego zależy mi na długoletniej współpracy. Nie musisz mnie lubić. Ważne, abyś wiedział, że możesz na mnie liczyć. Bo ubezpieczenie to pomoc i wsparcie w trudnych chwilach.

Więcej od autora

Powiązane wpisy

Advertisment

Ostatnie wpisy

Alert BIK w ofercie PZU

PZU ma w swojej ofercie ubezpieczenia PZU Dom opcję Alert BIK. Dzięki temu dowiesz się jeżeli ktoś będzie próbował wziąć kredyt na Twoje dane.

Polisa na życie. Czy każdy musi mieć taką polisę?

Dobre ubezpieczenie na życie to wsparcie w trudnych sytuacjach. To bezpieczeństwo, gdy zachorujesz, stracisz możliwość zarabiania lub gdy Ciebie zabraknie.

Konsekwencje prawne i finansowe śmierci

Polisa i testament są najlepszym rozwiązaniem problemów prawnych oraz finansowych po śmierci osoby najbliższej

Chcesz wiedzieć więcej o ubezpieczeniach?

Zostaw mi swój adres. Otrzymasz niezwłocznie na własność skrypt "Racjonalne ubezpieczenie" a potem raz w miesiącu będę przesyłał Tobie porcję wiedzy ubezpieczeniowej.