Dbam o moją rodzinę i dlatego się ubezpieczam

Dbam o moją rodzinę i dlatego się ubezpieczam

ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenie na życie (chociaż uważam, że prawdziwsze jest mówienie ubezpieczenie życia lub ubezpieczenie od śmierci) zapewnia wsparcie finansowe najbliższych po śmierci członka rodziny. Oczywiście pieniądze nie zwrócą życia, ale pomogą przetrwać w tym trudnym okresie. O tym, że tego typu ubezpieczenie jest ważne, pisałem już wcześniej „Dlaczego ubezpieczenie na życie jest ważne”.

Rola Doradcy

Kiedy decydujemy się na zakup polisy to jest w czym wybierać. Dostępnych jest wiele ofert. Dlatego podejmując decyzję zastanawiamy się, na co zwrócić uwagę. Osobiście polecam skorzystanie z pomocy doradcy (agenta), który pomoże podjąć decyzję. Jego rolą jest dopasować ochronę zgodnie z potrzebami i jednocześnie zwrócić uwagę na wyłączenia opisane w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia

Do każdej osoby agent podchodzi zawsze indywidualnie, bo każdy ma inne potrzeby. Ja w tym miejscu zwrócę jedynie uwagę na to co według mnie jest najważniejsze.

Kiedy warto kupić ubezpieczenie na życie ?

Zadaniem ubezpieczenia na życie jest ochrona. Z jednej strony jest dobrym pomysłem, gdy obawiamy się sytuacji, w której nas zabraknie, a nasza rodzina będzie musiała sama poradzić sobie finansowo. Natomiast z drugiej strony polisa na życie będzie również pomocna, kiedy zostanie rozszerzona o umowy dodatkowe obejmujące np. poważne zachorowania czy operacje. Warto pamiętać, że ochrona tego typu jest dobrym zabezpieczeniem finansowym, gdy utracimy źródło dochodu na skutek nieszczęśliwego wypadku lub choroby.

Dlatego warto rozważyć zakup polisy na życie, szczególnie jeżeli:

  • mamy dzieci i chcemy im zapewnić stabilizację finansową po naszej śmierci,
  • pracujemy a sytuacja rodziny zależy głównie od naszych zarobków,
  • potrzebujemy zabezpieczenia dla spłacanego kredytu.

Kto ma w rodzinie lub wśród znajomych osoby ciężko chore to wie, jakie wiążą się z tym koszty. Dlatego tak ważne jest, aby zabezpieczyć się na sytuację, kiedy nie możemy pracować i musimy się leczyć

W opcjach dodatkowych polisy na życie jest też świadczenie za niezdolność do pracy. Zwykle jest to niezdolność do jakiejkolwiek pracy. Inaczej do tego podchodzi Lloyds (Ubezpieczenie od utraty dochodu), który gwarantuje comiesięczne świadczenie w przypadku niezdolności do pracy w aktualnie wykonywanym zawodzie.

Inną ofertą jest Pomoc finansowa (Gwarancja dochodu po wypadku). Uczestnik wypadku drogowego otrzymuje comiesięczną rentę nawet przez 24 miesiące. 

 

Ubezpieczenie na życie – co wpływa na wysokość składki?

Najczęściej na wysokość składki polisy życiowej wpływa:

  • Wiek ubezpieczonego – młodsze osoby płacą niższe składki, więc logiczne pozostaje stwierdzenie „czym szybciej się ubezpieczę tym będzie taniej”.
  • Suma ubezpieczenia – czyli  maksymalna wartość świadczenia, które wypłaci ubezpieczyciel. Jaka to powinna być suma? Wbrew pozorom to ważna decyzja. Kilka słów na ten temat znajdziesz TUTAJ.
  • Okres udzielanej ochrony – ubezpieczenie na życie to często produkt długoterminowy i można go zawrzeć np. na okres 5,10, 20 czy 30 lat. W zależności od oferty może to być składka w takiej samej wysokości przez cały okres obowiązywania ochrony lub indeksowana. I wtedy wraz ze wzrostem wysokości składki wzrasta też suma ubezpieczenia.
  • Stan zdrowia i tryb życia –  jeżeli na coś chorujesz to ubezpieczyciel może podnieść wysokość składki lub odrzucić Twój wniosek.
  • Rozszerzenia ochrony – podstawowy zakres ubezpieczenia to świadczenie na wypadek śmierci, ale często można do niego dodać dodatkowe elementy ochrony ubezpieczeniowej np. poważne zachorowanie, pobyt w szpitalu itp.
  • Czy zamierzasz gromadzić kapitał do wypłaty np. w momencie przejścia na emeryturę. W tej sytuacji składka wpłacana na polisę jest rozkładana na część ochronną, czyli ochrona Twojego życia i część inwestycyjną, czyli na inwestowany kapitał.

 Obecnie z kupnem polisy nie ma żadnego problemu. Pamiętaj jednak o celu, który przyświeca Ci przy jej wyborze. I odpowiedz sobie na pytanie:

Jestem ubezpieczony czy mam tylko polisę ? 

Nie wiesz jaką decyzję podjąć?

Napisz:

ksuszka@bezpieczny.pl

lub zadzwoń 501-485-554

Jestem od tego, aby Tobie bezpłatnie pomóc.

 

Napisz do mnie przez Messenger
Call Now Button