Ile jest warte życie ludzkie?

Ile jest warte życie ludzkie?

Niektórzy może wyceniają, ale nie! Ludzkiego życia nie można wycenić. Można jednak oszacować potrzeby własnej rodziny, która po naszej śmierci nie dość, że będzie zmagała się z bólem po utracie ukochanej osoby, to dodatkowo jeszcze straci środki finansowe przynoszone do domu przez tą osobę.
Dlaczego ubezpieczenie na życie jest ważne? Ubezpieczenie na życie wraz z umowami dodatkowymi pełni funkcję ochronną. Jest finansowym zabezpieczeniem, jeżeli dojdzie do nieszczęśliwego zdarzenia. To może być śmierć, kalectwo bądź ciężka choroba.
Czy każdy powinien więc kupić polisę na życie?

Uważam, że nie każdy. NIE KAŻDY POTRZEBUJE. Dlaczego? Nie potrzebujesz polisy na życie jeżeli:

Po pierwsze. Masz świetną sytuację finansową a zamiast kredytów mnóstwo oszczędności. W przypadku Twojej śmierci rodzina będzie więc zabezpieczona finansowo z innego źródła. Po drugie. Jeżeli jesteś singlem/singielką, który nikogo nie utrzymuje. Możesz oczywiście się ubezpieczyć i wskazać jako osoby uposażone rodziców, czy inne bliskie Ci osoby, ale to będzie luksus, a nie potrzeba. I po trzecie. Masz już dorosłe dzieci, które są samodzielne finansowo a Twój małżonek ma przyzwoite źródła dochodów. Jeśli rodzina w razie Twojej śmierci bez problemu poradzi sobie finansowo, to również nie potrzebujesz polisy na życie.
Kto więc na pewno potrzebuje takiej polisy? Każdy w sytuacji kiedy jego śmierć oznacza poważne problemy finansowe najbliższych i obniżenie ich poziomu życia. I każdy kto chce się zabezpieczyć na wypadek poważnej choroby lub inwalidztwa. Bo wtedy dopiero są koszty!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisz do mnie przez Messenger
Call Now Button