Dobre ubezpieczenie szkolne

Dobre ubezpieczenie szkolne

nnw szkolne

Wrzesień i październik to miesiące kiedy rodzice kupują ubezpieczenia tzw. szkolne. Ubezpieczenia szkolne to oczywiście nazwa umowa. Bo ubezpieczenie dotyczy dzieci w wieku od 4 miesiąca do 26 roku życia. Możesz więc ubezpieczyć nie tylko dzieci w żłobku, przedszkolu i szkole, ale także studenta.

Czy ubezpieczenie szkolne jest obowiązkowe ?

Ubezpieczenie dziecka nie jest obowiązkowe, ale uważam, że konieczne. Placówka oświatowa nie ma podstaw prawnych, aby żądać od rodzica ubezpieczenia dziecka. Jedyna sytuacja kiedy rodzic musi ubezpieczyć dziecko to na wycieczkę zagraniczną. Dlatego coraz częściej placówki nie organizują sprzedaży ubezpieczeń w szkole pozostawiając tę decyzję rodzicom.

Ubezpieczenie szkolne jest konieczne.

Dziecko powinno mieć ubezpieczenie. I w ubezpieczeniu tym nie jest najważniejsze świadczenie za złamaną rękę czy skręconą kostkę. Kiedy coś Ci się stanie ile czasu musisz czekać na wizytę u specjalisty lub na rehabilitację w ramach NFZ? Nie muszę przekonywać Ciebie o tym, jak ważna jest szybka diagnoza i podjęcie leczenia lub rehabilitacji.

Nie mogąc liczyć na Narodowy Fundusz Zdrowia rodzice w miarę możliwości szukają pomocy w prywatnych placówkach. Dlatego tak ważne jest, aby mieć ubezpieczenie gwarantujące pomoc w najtrudniejszej sytuacji. Taka rolę powinno spełniać ubezpieczenie szkolne.

O tym Dlaczego warto mieć ubezpieczenie szkolne pisałem wcześniej. Dodam, że najlepszym rozwiązaniem jest ubezpieczenie dziecka z comiesięczną składką a następnie dokupienie polisy szkolnej z jednorazową składką. Ubezpieczenie szkolne powinno zabezpieczyć przede wszystkim na sytuacje związane z leczeniem i rehabilitacją.

O tym jak wybierać to ubezpieczenie przeczytasz w artykule Na co zwracać uwagę przy polisie szkolnej.

Gdzie kupić ubezpieczenie szkolne

Aby ubezpieczyć dziecko masz kilka możliwości. Może to być skorzystanie z propozycji w szkole (jeżeli placówka organizuje taka sprzedaż) kupić online lub u agenta ubezpieczeniowego. Decydując się na zakup w szkole musisz wybrać to co większość chce. Do tego często zdarza się, że oferta pozostawia trochę „do życzenia”. Przy kupnie online sam dobierasz sobie ochronę, ale musisz też samodzielnie wczytać się w Ogólne Warunku Umowy. I wreszcie kupno u agenta. W tej sytuacji, szczególnie jeżeli agent ma w ofercie kilka firm, możesz wybrać ubezpieczenie najbardziej Tobie odpowiadające a dodatkowo jeszcze możesz dopytać o szczegóły.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest połączenie kupna online z doradztwem agenta. W Bezpiecznym możesz samodzielnie dobrać ubezpieczenie a jeżeli chcesz to agent wyjaśni wszystko telefonicznie, online lub połączy się zdalnie z Twoim komputerem i wspólnie wybierzecie polisę.

Bezpieczne dziecko

Jak wspomniałem wcześniej ubezpieczenie szkolne powinno być uzupełnieniem pełniejszego ubezpieczenia dziecka obejmującego poważne zachorowania. Jest dużo możliwości, aby mieć środki na leczenie dziecka. Może to być indywidualna polisa, ale może też być ochrona na polisie razem z rodzicem. Wszystko zależy od potrzeb i możliwości. Jeżeli masz pytania to zadzwoń lub zostaw kontakt do siebie a ja oddzwonię. Wspólnie dopasujemy ochronę zgodnie z Twoimi potrzebami.

 

 

Jedna odpowiedź

  1. […] powinno mieć ubezpieczenie na wakacje?Większość dzieci ma wykupione tzw. ubezpieczenie szkolne. Dobre ubezpieczenie szkolne – BezpieczneUbezpieczenie.pl      Dziecko jest więc chronione przez cały rok kalendarzowy. Czyli 365 dni. Także w czasie […]

Możliwość komentowania została wyłączona.

Napisz do mnie przez Messenger
Call Now Button