Jesteś ubezpieczony czy masz tylko polisę?

Na początek zastanów się i odpowiedz na pytanie.Jesteś ubezpieczony/ubezpieczona czy masz jedynie polisę?

Bo to nie jest to samo. Bez względu czy jest to subtelna czy duża, ale jednak różnica. Mniej więcej jak pomiędzy „Maluchem” i „Mercedesem” czy shake z McDonalds i szejkiem Kuwejtu. A może nie posiadasz żadnego ubezpieczenia? To jeszcze gorzej.

Mieć polisę nie zawsze znaczy być ubezpieczonym

Kiedy chcesz kupić samochód czy wyremontować dom to pytasz fachowców o opinię. Przygotowujesz się do tego, co będzie miało wpływ na Twoją przyszłość. A od czego zależy ta przyszłość? Od Ciebie !

Ty jesteś najważniejszy

Pamiętaj, że to Ty jesteś najważniejszy. Jeżeli przegrasz ze zdrowiem to nie pomoże Tobie najlepszy samochód czy inne ziemskie przyjemności. To Ty dbasz o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny. Musisz zrozumieć, że żadne ubezpieczenia majątku nie pomogą, jeżeli zabraknie Ciebie. Jakie masz więc możliwości?

Możesz zapytać wujka Google, kupić ubezpieczenie w internecie lub porozmawiać z doradcą. Niestety, zdaję sobie sprawę, że jest doradca i Doradca. Ale komuś powinieneś zaufać. I nie musisz go lubić. Ważne, abyś wiedział, że możesz na nim polegać.

Polak mądry przed szkodą

Paweł Skotnicki w swojej książce „Polak mądry przed szkodą” ( tak na marginesie doskonale opisuje w niej różnicę pomiędzy posiadaniem polisy a byciem ubezpieczonym) zwraca uwagę, że w USA praktycznie każdy ma w swoim portfelu wizytówkę prawnika, lekarza i … agenta ubezpieczeniowego. Natomiast w Polsce często agent postrzegany jest jako domokrążca, którego celem jest głównie „wciśnięcie” polisy.

A tak naprawdę doradca ubezpieczeniowy ( mówię oczywiście o odpowiednim doradcy) to ktoś z kim powinieneś się spotkać, porozmawiać i mu zaufać. Bo to ktoś kto dba o Twoje interesy. Ktoś kto będzie Twoim partnerem na lata. Dlatego w portfelu powinieneś mieć jego wizytówkę lub kontakt w telefonie z napisem „Pomoc”.

Bądź ubezpieczony

Aby być ubezpieczonym musisz zdać sobie sprawę z wielu czynników. Życie to nie tylko radość. Życie niesie problemy jakimi są wypadki, choroby, śmierć. A jeżeli rozwiązaniem tych problemów mają być pieniądze to już nie jest problem tylko koszt. I tu z pomocą przychodzi właśnie polisa. Polisa, która gwarantuje bezpieczeństwo, spokój i pewność, że ubezpieczyciel wypłaci świadczenie a Ty lub Twoja rodzina nie zostaniecie sami z problemami.

Dlatego musisz być ubezpieczony, a nie tylko mieć w szafie polisę.

Tak. Dzwonię!

Avatar
Krzysztof Suszka
Jestem po to, aby doradzić i pomóc. Ze mną zabezpieczysz siebie, najbliższe Ci osoby, a także swój majątek zgodnie z faktycznymi potrzebami. Pomagam profesjonalnie i dlatego zależy mi na długoletniej współpracy. Nie musisz mnie lubić. Ważne, abyś wiedział, że możesz na mnie liczyć. Bo ubezpieczenie to pomoc i wsparcie w trudnych chwilach.

Więcej od autora

Powiązane wpisy

Advertisment

Ostatnie wpisy

Alert BIK w ofercie PZU

PZU ma w swojej ofercie ubezpieczenia PZU Dom opcję Alert BIK. Dzięki temu dowiesz się jeżeli ktoś będzie próbował wziąć kredyt na Twoje dane.

Polisa na życie. Czy każdy musi mieć taką polisę?

Dobre ubezpieczenie na życie to wsparcie w trudnych sytuacjach. To bezpieczeństwo, gdy zachorujesz, stracisz możliwość zarabiania lub gdy Ciebie zabraknie.

Konsekwencje prawne i finansowe śmierci

Polisa i testament są najlepszym rozwiązaniem problemów prawnych oraz finansowych po śmierci osoby najbliższej

Chcesz wiedzieć więcej o ubezpieczeniach?

Zostaw mi swój adres. Otrzymasz niezwłocznie na własność skrypt "Racjonalne ubezpieczenie" a potem raz w miesiącu będę przesyłał Tobie porcję wiedzy ubezpieczeniowej.