Jesteś ubezpieczony czy masz tylko polisę?

Jesteś ubezpieczony czy masz tylko polisę?

Bycie ubezpeiczonym to coś innego niż posiadanie polisy

Na początek zastanów się i odpowiedz na pytanie.Jesteś ubezpieczony/ubezpieczona czy masz jedynie polisę?

Bo to nie jest to samo. Bez względu czy jest to subtelna czy duża, ale jednak różnica. Mniej więcej jak pomiędzy „Maluchem” i „Mercedesem” czy shake z McDonalds i szejkiem Kuwejtu. A może nie posiadasz żadnego ubezpieczenia? To jeszcze gorzej.

ubezpieczenie
Mieć polisę nie zawsze znaczy być ubezpieczonym

Kiedy chcesz kupić samochód czy wyremontować dom to pytasz fachowców o opinię. Przygotowujesz się do tego, co będzie miało wpływ na Twoją przyszłość. A od czego zależy ta przyszłość? Od Ciebie !

Ty jesteś najważniejszy

Pamiętaj, że to Ty jesteś najważniejszy. Jeżeli przegrasz ze zdrowiem to nie pomoże Tobie najlepszy samochód czy inne ziemskie przyjemności. To Ty dbasz o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny. Musisz zrozumieć, że żadne ubezpieczenia majątku nie pomogą, jeżeli zabraknie Ciebie. Jakie masz więc możliwości?

Możesz zapytać wujka Google, kupić ubezpieczenie w internecie lub porozmawiać z doradcą. Niestety, zdaję sobie sprawę, że jest doradca i Doradca. Ale komuś powinieneś zaufać. I nie musisz go lubić. Ważne, abyś wiedział, że możesz na nim polegać.

Polak mądry przed szkodą

Paweł Skotnicki w swojej książce „Polak mądry przed szkodą” ( tak na marginesie doskonale opisuje w niej różnicę pomiędzy posiadaniem polisy a byciem ubezpieczonym) zwraca uwagę, że w USA praktycznie każdy ma w swoim portfelu wizytówkę prawnika, lekarza i … agenta ubezpieczeniowego. Natomiast w Polsce często agent postrzegany jest jako domokrążca, którego celem jest głównie „wciśnięcie” polisy.

A tak naprawdę doradca ubezpieczeniowy ( mówię oczywiście o odpowiednim doradcy) to ktoś z kim powinieneś się spotkać, porozmawiać i mu zaufać. Bo to ktoś kto dba o Twoje interesy. Ktoś kto będzie Twoim partnerem na lata. Dlatego w portfelu powinieneś mieć jego wizytówkę lub kontakt w telefonie z napisem „Pomoc”.

Bądź ubezpieczony

Aby być ubezpieczonym musisz zdać sobie sprawę z wielu czynników. Życie to nie tylko radość. Życie niesie problemy jakimi są wypadki, choroby, śmierć. A jeżeli rozwiązaniem tych problemów mają być pieniądze to już nie jest problem tylko koszt. I tu z pomocą przychodzi właśnie polisa. Polisa, która gwarantuje bezpieczeństwo, spokój i pewność, że ubezpieczyciel wypłaci świadczenie a Ty lub Twoja rodzina nie zostaniecie sami z problemami.

Dlatego musisz być ubezpieczony, a nie tylko mieć w szafie polisę.

 

Możliwość komentowania została wyłączona.

Napisz do mnie przez Messenger
Call Now Button