Dlaczego ubezpieczenie na życie jest ważne

Dlaczego ubezpieczenie na życie jest ważne

Ubezpieczenie na życie to tak naprawdę ubezpieczenie na wypadek śmierci. Ale lepiej brzmi. Prawda? Bo kto był chciał ubezpieczyć się na śmierć? Pamiętaj jednak, że mając tą polisę umierając lub ginąc w wypadku pomagasz najbliższym. To, że umrzesz jak każdy z nas jest pewne. Niestety, ale nie wiesz kiedy. Możesz jednak zadbać o najbliższych.

Ubezpieczenie na życie zapewni najbliższym stabilność finansową

Bez względu na to czy głównym żywiciel rodziny umiera naturalnie (np. zawał serca ) czy z nieszczęśliwym wypadku to wielka tragedia. Pieniądze z pewnością nie zastąpią utraty. Jednak bez wsparcia finansowego jakie daje polisa ubezpieczeniowa dotychczasowy poziom życia rodziny się obniży. I nie trzeba tego tłumaczyć, bo to zwykła ekonomia. Zobowiązania nadal trzeba płacić. Opłaty bieżące również. Plany na kształcenie dzieci ? A to tylko niektóre problemy. Zastanów się więc teraz jak jest w Twojej rodzinie.

Polisa na życie jako zabezpieczenie zobowiązań finansowych

Polisa na życie stanowi również zabezpieczenie zobowiązań finansowych. To może być na przykład kredyt hipoteczny czy gotówkowy. Załóżmy, że miesięczne wynagrodzenie, które otrzymywał zmarły przed śmiercią, stanowiło część regulowanej raty. Po jego śmierci, całkowitą kwotę miesięcznej raty, musi rodzina. A jeżeli bank uzna, że spadkobierca nie ma zdolności kredytowej i wezwie do spłaty całości ? Co wtedy ?

Pieniądze z ubezpieczenia na życie pomogą w leczeniu lub rehabilitacji rodziny

A co jeżeli np. dziecko jest świadkiem śmierci rodzica w  wypadku drogowym, w którym także uczestniczyło? Jeżeli doznało poważnych obrażeń to wymaga hospitalizacji oraz kosztownej rehabilitacji. Bez świadczenia wypłaconego przez towarzystwo ubezpieczeniowe bardzo ciężko będzie pokryć koszty leczenia i rehabilitacji. To wiedzą tylko ci, którzy przez to przechodzili.

Środki z polisy na życie pokryją leczenie bądź rehabilitację ubezpieczonego

Wprawdzie ubezpieczenie nazywa się „Polisą na życie”, ale warto jest też rozszerzyć ją o możliwość wypłaty środków w przypadku zdarzeń związanych ze stanem zdrowia. W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia można znaleźć informacje stanowiące o tym, że ubezpieczony otrzyma świadczenie w przypadku poważnych chorób lub uszczerbku na zdrowiu. W tym także inwalidztwa. Otrzymane świadczenie pozwoli na pokrycie opłat związanych z procesem leczenia lub rehabilitacją. Pieniądze z polisy na życie pozwolą ubezpieczonemu na szybszy powrót do zdrowia oraz pełnej sprawności. Ale to temat na odrębną rozmowę

Polisa na życie może zapewnić dzieciom dobry start w przyszłości

Polisa na życie stanowi zabezpieczenie dla dzieci w przypadku śmierci jednego bądź obojga rodziców. Co to oznacza? Otrzymane pieniądze pozwolą dzieciom na dalsze kształcenie oraz pokryją codzienne wydatki. Zazwyczaj suma ubezpieczenia jest na tyle wysoka, iż środki zapewnią dzieciom odpowiednie warunki życia do momentu osiągnięcia przez nie pełnoletności.

Ubezpieczenia na życie zapewniają poczucie bezpieczeństwa

Wykupienie ubezpieczenia na życie zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Dlaczego? Ubezpieczona osoba nie musi już w tak dużym stopniu obawiać się o przyszłość swoich najbliższych. Przynajmniej przez kilka lat ich sytuacja finansowa będzie na takim poziomie, jak miało to miejsce przed śmiercią ubezpieczonego.

Dlaczego trzeba mieć polisę na życie

Opisane powody świadczą o tym, iż polisa ubezpieczeniowa to ochrona, którą warto wykupić. A nawet trzeba. Mógłbym podać wiele przypadków z życia, które to potwierdzają. Pamiętaj jednak, że świadczenie wypłacane najbliższym w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej, pozwolą na utrzymanie płynności finansowej przez określony czas. Dzięki wykupieniu polisy ubezpieczeniowej na życie nie trzeba zadawać sobie codziennie pytania, co moi najbliżsi zrobią, gdy mnie zabraknie? Skąd wezmą pieniądze na spłatę kredytu hipotecznego? Czy moje dzieci będą miały szansę na dalszą naukę i dobry start w przyszłości? Ubezpieczenie to wszystko zapewni. Jeżeli chcesz dopasować sumę na jaką powinieneś się ubezpieczyć to daj znać. Oczywiście bezpłatnie przeanalizujemy to wspólnie i podejmiesz decyzję jak zapewnić sobie i rodzinie spokój.

Napisz do mnie ksuszka@bezpieczny.pl lub zadzwoń 501485554

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisz do mnie przez Messenger
Call Now Button