Ubezpieczenie na poważne zachorowanie

Ubezpieczenie na poważne zachorowanie

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w Polsce aż 70 proc. zgonów spowodowanych jest chorobami układu krążenia i chorobami nowotworowymi. Na dalszych miejscach wśród przyczyn śmierci znajdują się choroby układu oddechowego. Dopiero później wypadki i urazy. I wbrew wielu opiniom to choroby układu krążenia odpowiadają za niemal połowę wszystkich zgonów. A dopiero potem choroby nowotworowe, które zabijają rocznie około 100.000 osób. Najczęściej diagnozowanym rodzajem nowotworu na świecie jest rak płuc. Co roku w Polsce rejestruje się ok. 23 tys. nowych pacjentów z tym nowotworem oraz ok. 24 tys. zgonów. Niestety, ale często przyczyną zgonu jest późne wykrycie i dostęp do leczenia. O publicznych zbiórkach na leczenie poważnych zachorowań nie muszę pisać. Bo każdy widzi i słyszy. Dlatego tak ważne jest zabezpieczenie na wypadek poważnych zachorowań.

ubezpieczenie na życie
Kiedy zachorujesz Ty lub dziecko bedzie już za późno na polisę

Jak się zabezpieczyć ?

Niestety, ale pokutuje jeszcze u nas przeświadczenie, że wystarczy mieć ubezpieczenie grupowe. Oczywiście, jeżeli komuś zależy na świadczeniu za uszczerbek lub za śmierć rodziców czy teściów to ok. Jednak przy ubezpieczeniach grupowych poważne zachorowania to zwykle wypłata 1.000 czy 2.000 zł. A przy poważnych zachorowanich potrzbne sa wyższe kwoty. A to gwarantuje tylko indywidualna polisa. Jedną z takich polis jest Best Doctors.

Ubezpieczenie Medycyna bez granic – Best Doctors

Ubezpieczenie Medycyna bez granic – Best Doctors zapewnia drugą opinię medyczną, organizację i pokrycie kosztów leczenia za granicą wraz z organizacją i pokryciem kosztów zakwaterowania i podróży, świadczeniem pieniężnym za pobyt w szpitalu oraz refundację leków.

Best Doctors to pakiet świadczeń do wykorzystania w przypadku wystąpienia poniższych poważnych stanów chorobowych:

 • nowotwór
 • pomostowanie naczyń wieńcowych (by-pass) rewaskularyzacja mięśnia sercowego 
 • operacja naprawcza  zastawki  serca 
 • zabieg neurochirurgiczny
 • przeszczep od żywego dawcy 
 • przeszczep szpiku kostnego

Ubezpieczenie zapewnia pokrycie kosztów leczenia w zagranicznej placówce do 1 mln euro w roku polisowym i do 2 mln euro w trakcie całego życia Ubezpieczonego. A także:

 • rekomendację 3 zagranicznych placówek medycznych, w których może być przeprowadzone dalsze specjalistyczne leczenie. Pacjent sam wybiera, do której pojedzie.
 • podróż lub transport medyczny do wybranej zagranicznej placówki medycznej
 • zakwaterowanie chorego i osoby towarzyszącej lub w przypadku dziecka zakwaterowanie dwóch osób, np. rodziców
 • świadczenie 100 euro za każdy dzień hospitalizacji
 • zwrot kosztów leków po powrocie do Polski do łącznej wysokości 50 tys. euro
 • opieka ambulatoryjna w Polsce – po leczeniu za granicą można m.in. wykonywać badania laboratoryjne, biopsje, korzystać z RTG, USG czy tomografu; do dyspozycji są również lekarze specjaliści i rehabilitanci

Ile kosztuje to bezpieczeństwo

Oczywiście w tym wszystkim ważne jest ile takie bezpieczeństwo kosztuje. I okazuje się, że w zamian za to co zyskujesz są to małe kwoty. Dla dzieci jest to 41 zł miesięcznie. Natomiast po ukończeniu 18 roku życia to kwota 97 zł. Biorąc wszystko pod uwagę coraz więcej rodziców decyduje się na wykupienie polisy dla dziecka. Bo za 41 zł mają spokojny sen wiedząc, że przy najpoważniejszym zachorowaniu dziecko będzie miało zagwarantowany proces leczenia w najlepszych placówkach na świecie. A to jest tylko jedna z możliwości zabezpieczenia się na wypadek poważnego zachorowania.

Masz pytanie ? Napisz do mnie na adres ksuszka@bezpieczny.pl lub zadzwoń 501485554

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisz do mnie przez Messenger
Call Now Button