Gromadzenie kapitału w ramach polisy – dlaczego warto się zabezpieczyć na czarną godzinę?

Gromadzenie kapitału w ramach polisy – dlaczego warto się zabezpieczyć na czarną godzinę?

Gromadzenie kapitału

Gromadzenie kapitału na przyszłość jest w dzisiejszych czasach bardzo ważne. W ramach polisy ubezpieczeniowej możemy nie tylko zabezpieczyć się na wypadek wystąpienia choroby czy niezdolności do pracy, ale również gromadzić wspomniany kapitał na przyszłość. Z jednej strony zabezpieczamy przez to swoje interesy, decydując się na przykład na prywatne ubezpieczenie emerytalne. Niemniej jednak możemy również zabezpieczyć inne osoby, na przykład dziecko, któremu w ramach polisy odkładamy pieniądze na lepszy start.

Gromadzenie kapitału

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, iż w życiu możemy mieć do czynienia z nieprzewidzianymi wydatkami. Skąd wziąć na nie pieniądze? Wiele osób sięga po pożyczki typu chwilówki bądź decyduje się zaciągnąć kredyt bankowy. Tymczasem o wiele lepiej jest zadziałać prewencyjnie i odkładać zawczasu pieniądze na czarną godzinę. Nagły wypadek, choroba, utrata zatrudnienia i inne, przykre w skutkach zdarzenia zmuszają nas do znalezienia odpowiednich źródeł finansowania. Nie zawsze jednak sytuacje, w których potrzebna nam jest gotówka, należą do nieprzyjemnych. Warto zdać sobie sprawę z tego, iż nasze dziecko może chcieć podjąć naukę poza granicami kraju. My zaś, na emeryturze, możemy zechcieć podróżować i zwiedzać świat. Pieniądze na wydatki przewidywalne, ale również te nieprzewidziane, możemy odkładać w formie polisy ubezpieczeniowej.

Inwestycja w pewną przyszłość

Odkładanie pieniędzy wiąże się z pewnymi wyrzeczeniami. Otóż, zamiast wydatkować je w danym momencie, wpłacamy je na swoje konto w formie składki ubezpieczeniowej, inwestując tym samym w pewniejszą i co najważniejsze, bezpieczniejszą przyszłość. Obecnie mamy do wyboru bardzo wiele rodzajów inwestycji. Dlaczego więc to właśnie gromadzenie kapitału w ramach polisy będzie najlepszym wyborem? Powód jest bardzo prosty. Aby inwestować w bardziej skomplikowane produkty finansowe, trzeba posiadać odpowiednią wiedzę, a co najważniejsze czas. Możemy także zdecydować się na proste w swojej konstrukcji produkty inwestycyjne, takie jak na przykład lokaty bankowe. Warto jednak mieć świadomość, że zbyt wiele na nich nie zarobimy, ze względu na bardzo niskie oprocentowanie. Tymczasem gromadzenie kapitału w ramach polisy pozwala nam z jednej strony bezpiecznie inwestować pieniądze, z drugiej zaś nie musimy poświęcać temu zbyt wiele czasu. My inwestujemy w swoją przyszłość, natomiast resztę robią za nas doświadczeni specjaliści.

Co ważne, polisy ubezpieczeniowe są bardzo bezpiecznym produktem, który pozwala gromadzić pieniądze przez lata. Możemy je wypłacić wtedy, gdy będą nam one najbardziej potrzebne. Zamiast martwić się, skąd wziąć pieniądze na nieprzewidziane wydatki, korzystamy z tego, co odłożyliśmy w ramach ubezpieczenia. Dzięki temu nie zostaniemy bez pieniędzy w trudnych momentach, a także wtedy, gdy po prostu będziemy chcieli zapewnić sobie lub naszym dzieciom lepszy byt. Co istotne, składka ubezpieczeniowa jest tak dopasowana, że z pewnością jej zapłata nie zachwieje finansów gospodarstwa domowego. Jeśli więc zastanawiasz się nad tym, jak bezpiecznie gromadzić kapitał na przyszłość – wybierz dobrą polisę.

Zobacz także nasze pozostałe wpisy

Jesteś ubezpieczony, czy tylko masz polisę? 

Zmiany w ruchu drogowym od 1 czerwca

Konsekwencje prawne i finansowe śmierci

 

 

Napisz do mnie przez Messenger
Call Now Button