Ubezpieczenie domu i mieszkania – ważne aspekty

Blog ubezpieczeniowy. Pomagam dobierać właściwe ubezpieczenie

Ubezpieczenie domu i mieszkania – ważne aspekty

ubezpieczenie domu i mieszkania

Nie jeden z Was zapewne chciałby się zabezpieczyć na wypadek różnych nieszczęśliwych zdarzeń. Nikt chyba by nie chciał utracić nie rzadko majątku całego życia i nie dostać żadnej rekompensaty. Można jednak tego uniknąć wykupując ubezpieczenie domu lub mieszkania. Podpowiem Ci na co zwrócić uwagę przy zakupie takiej polisy.

Sumy ubezpieczenia, czyli na ile co wyceniamy

Sumy ubezpieczenia, to nic innego niż maksymalne kwoty, jakie dostaniemy w razie, gdy dojdzie do jakiegoś nieszczęścia objętego ubezpieczeniem. Klient sam określa na ile co jest warte. Dla tego warto orientować się ile może być wart nasz dom lub mieszkanie. Jednym ze sposobów może być wycena na podstawie tego za ile kupiliśmy dom lub mieszkanie. Należy szczególnie zwrócić uwagę na to, że jeżeli suma ubezpieczenia będzie wyższa niż wartość nieruchomości, a dojdzie do wypadku, w wyniku którego ulegnie ona całkowitemu zniszczeniu to nie dostaniemy więcej pieniędzy niż jest ona warta. Z kolei, jeżeli będzie niższa niż wartość nieruchomości, to nie dostaniemy tyle pieniędzy, ile jest ona warta.

Pamiętaj też, że główna suma ubezpieczenia na polisie obejmuje jedynie tzw. mury. Natomiast wszystko co jest w domu “ruchome” powinno być oddzielnie wycenione. Jeżeli Twój dom wycenisz na 500.000 zł a np. dojdzie do wybuchu gazu i budynek będzie całkowicie zniszczony otrzymasz 500.000 zł. Jeśli Twoje wyposażenie “ruchome” oszacujesz na 100.000 zł a nie ubezpieczyłeś tego to i tak zamiast 600.000 zł otrzymasz 500.000 zł. Warto o tym pamiętać.

Ubezpieczenie domu i mieszkania

Oprócz podstawowego pakietu, czyli ubezpieczenia nieruchomości możemy dokupić różne dodatkowe opcje. Należą do nich na przykład:

  • ubezpieczenie przedmiotów ruchomych takich jak na przykład meble czy telewizor od kradzieży lub zniszczenia
  • ubezpieczenie przedmiotów szklanych, czyli szyby, akwaria, ale też często płyty indukcyjne czy też umywalki
  • assistance gwarantujące pomoc fachowców, np. elektryka, ślusarza czy też hydraulika
  • ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Jest to o tyle przydatne, że zwalnia z kosztów w sytuacji, gdy zalejemy sąsiada lub np. dziecko wybije komuś szybę. Najczęściej odpowiedzialnośc cywilna dotyczy nie tylko tego co się wydarzy w domu czy mieszkania.
  • dodatkowe ubezpieczenia takie jak NNW czy ochrona prawna
  • ubezpieczenie na wypadek uszkodzenia np. smartfona

Czym się kierować przy zakupie polisy ?

Wbrew temu, co może się wydawać, to im taniej, nie koniecznie oznacza dobrze. Czasami warto dołożyć parę złotych i mieć lepszej jakości polisę, która zapewni nam w razie zadrzenia wypłatę środków. Przy wyborze polisy kierujmy się przede wszystkim tym co znajduje się w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Warto je przeczytać, ponieważ pozwoli to nam uniknąć wielu nieprzyjemności oraz zmarnowania naszych pieniędzy. Warto też zapoznać się z opiniami na temat danej ubezpieczalni, szczególnie w zakresie likwidacji szkód.

Pamiętaj również, że jeżeli masz jakieś wątpliwości, to możesz zapytać agenta sprzedającego Tobie polisę. Agent jest od tego, aby wyjaśnić Tobie wszystkie wątpliwości a także opisać to co masz na polisie. Dobry agent ma być Twoim doradcą i opiekunem.

Jeżeli nie chcesz skorzystać z pomocy to zawsze możesz kupić online TUTAJ

Zadzwoń - 501485554

 

Jedna odpowiedź

  1. […] tym co może być jeszcze w ramach ubezpieczenia nieruchomości pisałem w artykule Ubezpieczenie domu i mieszkania – ważne aspekty  A jeżeli masz pytania zawsze możesz do mnie napisać lub […]

Możliwość komentowania została wyłączona.

Napisz do mnie przez Messenger