Jak uzyskać zaświadczenie o bezszkodowej jeździe

Jak uzyskać zaświadczenie o bezszkodowej jeździe

zaświadczenie UFG o bezszkodowej jeździe

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe. Skoro jest obowiązkowe to każdy szuka jak najtańszej oferty.  O tym jak obniżyć składkę OC możesz przeczytać TUTAJ.  Jedną z najważniejszych możliwości na obniżenie jest oczywiście bezszkodowa jazda. Za bezszkodową jazdę towarzystwa ubezpieczeniowe przyznają zniżki. Obecnie każdy ubezpieczyciel przy przygotowywaniu oferty „zaciąga” dane właściciela pojazdu z bazy Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. I klient nie musi przedkładać żadnego zaświadczenia.

Inaczej sytuacja wygląda, jeżeli chcemy skorzystać z tych zniżek wykupując ubezpieczenie OC lub AC na samochód zarejestrowany za granicą. Ubezpieczyciel żąda wtedy zaświadczenia o bezszkodowej jeździe.

Jak uzyskać zaświadczenie

Możesz oczywiście zwrócić się do firmy, w której był ubezpieczony Twój ostatni samochód. W otrzymanym zaświadczeniu będzie jednak najczęściej informacja o ubezpieczeniu w tej konkretnej firmie. Dlatego najbezpieczniej jest uzyskać takie zaświadczenie bezpośrednio z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

UFG udzieli informacji posiadaczom pojazdów, którzy chcą sprawdzić historię swoich polis ubezpieczeń komunikacyjnych OC i AC lub potrzebują zaświadczenia dla potwierdzenia zniżek za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia. I takie zaświadczenie jest honorowane przez zagranicznych ubezpieczycieli.

W zaświadczeniu znajdują się informacje o wykupionych polisach OC lub AC, ewentualnych szkodach  oraz wypłaconych odszkodowaniach. Nie będzie tam jednak informacji o wysokości zniżek. To jest uzależnione od decyzji konkretnego ubezpieczyciela.

UFG udostępnia dane  o przebiegu ubezpieczeń komunikacyjnych  w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i niemieckiej oraz w dwóch wariantach czasowych. Możesz poprosić zaświadczenie za ostatnie 5 lat lub o pełną historię w bazie UFG, czyli od 2004 r. w przypadku ubezpieczenia OC oraz od 2006 r. dla ubezpieczenia AC .

Aby otrzymać informację o przebiegu ubezpieczenia OC i AC należy zarejestrować się na portalu UFG. Możesz to zrobić TUTAJ. Przejdziesz tam do zakładania konta lub – jeśli masz już konto na portalu UFG – logowania. Po zalogowaniu możesz samodzielnie, “od ręki” generować informację o swojej historii ubezpieczeń komunikacyjnych.

Zaświadczenie możesz też uzyskać wysyłając wniosek w sposób tradycyjny. Wniosek do pobrania dostępny jest TUTAJ a odbiór zaświadczenia możliwy jest:
– w siedzibie UFG (odbiór osobisty lub przez pełnomocnika),
– za pośrednictwem tradycyjnej poczty.

Uwaga! UFG udostępnia dane w terminie 15 dni od dnia otrzymania kompletnego wniosku o udostępnienie informacji.

Na koniec mała uwaga. Warto mieć wyrobiony “Profil zaufany”. To pozwala m.in. założyć konto w UFG a potem uzyskać zaświadczenie o bezszkodowej jeździe. Niestety, ale zdarzają się przypadki, kiedy osoba przebywająca za granicą potrzebuje zaświadczenie a bez Profilu zaufanego nie załatwi tego na odległość.

Zadzwoń - 501485554

 

Napisz do mnie przez Messenger
Call Now Button