Polisa ubezpieczeniowa dla emeryta

Polisa ubezpieczeniowa dla emeryta

Polisa ubezpieczeniowa dla emeryta

Jesteś już na zasłużonej emeryturze i zastanawiasz się, czy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia ma sens w tym wieku? A może jesteś osobą, która chciałaby namówić do wykupienia polisy ubezpieczeniowej bliską osobę np. swoich rodziców? Dlatego, w poniższym artykule postaram się rozwiać wszelkie wątpliwości przed podjęciem decyzji o wykupieniu polisy ubezpieczeniowej przez osoby starsze.

Polisa ubezpieczeniowa dla emeryta. Czy jest to możliwe?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Oczywiście, że emeryci mają możliwość wykupienia polisy ubezpieczeniowej. W zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego nawet w wieku 80 lat. I jest to ubezpieczenie nie tylko na wypadek śmierci. Takie ubezpieczenie pomoże starszej osobie finansowo, w razie jakiegokolwiek zdarzenia losowego. A przecież czym człowiek starszy tym łatwiej doznać obrzażeń ciała w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia.

Dlatego, wykupienie polisy ubezpieczeniowej przez emerytów to bardzo dobry pomysł. Ponieważ w razie jakiegokolwiek wypadku, pieniądze podreperują budżet seniora, który nie będzie musiał się zamartwiać skąd wziąć pieniądze na leczenie. Dodatkowo może skorzystać np. z rehabilitacji czy opieki po pobycie w szpitalu. Dzięki takiemu ubezpieczeniu w pzypadku śmierci wsparcie dostanie również rodzina ubezpieczonego seniora. Bo niestety, ale świadczenie z ZUS-u nie zawsze pokrywa wydatki związane z pogrzebem.

Czym różni się ubezpieczenie seniora od klasycznego ubezpieczenia na życie?

Otóż niestety, ale w przypadku osoby starszej, suma ubezpieczenia będzie dużo niższa. Z uwagi na wiek i zwiększone ryzyko sytuacji losowych. Jednocześnie składka będzie wyższa. Wszystko oczywiście zależy od opcji oraz towarzystwa ubezpieczeniowego. W Bezpiecznym  np. za 45 zł suma ubezpieczenia wynosi 10.000 zł a za 1 % uszczerbku świadczenie wynosi 100 zł.

Oczywiście jak przy każdym ubezpieczeniu decydując się na zakup polisy należy porównać oferty różnych firm ubezpieczeniowych. I tutaj pomocą służy doradca ubezpieczeniowy mający dostęp do ofert wielu towarzystw ubezpieczeniowych.

Na co zwrócić uwagę przed wykupieniem ubezpieczenia przez seniora?

To co zawsze podpowiadam. Podejmując decyzję należy zawsze dokładnie sprawdzić zakres ochrony i umowy dodatkowe. A w przypadku seniora warto upewnić się do jakiego wieku będzie trwała polisa. Bo może to być do 75, 85 roku lub do śmierci, czyli nawet do wieku 100 lat.

Co możesz mieć w ramach polisy dla seniora?

  • świadczenie za śmierć współmałżonka/partnera
  • pobyt w szpitalu i operacje w wyniku NW
  • świadczenie za urodzenie wnuka
  • pakiet medyczny obejmujący m.in. koszty wizyty lekarza, zakupu leków, opiekę domową po hospitalizacji
  • pomoc informatyka przy awarii sprzętu
  • usługi consierge
  • pomoc prawna

Natomiast najbliżsi w przypadku śmierci ubezpieczonego będą mogli np. skorzystać z pomocy przy organizacji pochówku.

Podsumowując

Uważam, że dobre ubezpieczenie jest wsparciem na różne sytuacje losowe. I takie ubezpieczenie powinien mieć także senior. Bo dzięki temu może mieć środki i pomoc w sytuacjach kiedy nie bardzo może liczyć na NFZ. A jednocześnie może zostawić najbliższym środki np. na ceremonię pogrzebową oraz pomnik. Tak jak w każdym wieku, czym szybciej zawrzesz polisę tym będzie bezpieczniej.

 

Zadzwoń - 501485554

 

Jedna odpowiedź

  1. […] Metody oszczędzania na rynku można wymieniać w dziesiątkach, jeśli nie setkach. Od odkładania w skarpetę, przez konta oszczędnościowe, po fundusze inwestycyjne, złoto, kryptowaluty, nieruchomości. Każda metoda może mieć swoje wady i zalety. Dużo zależy również od naszej wiedzy. W tym artykule dowiesz się więcej o dwóch narzędziach, które służą typowo do oszczędzania na emeryturę. […]

Możliwość komentowania została wyłączona.

Napisz do mnie przez Messenger
Call Now Button