Ubezpieczenie zdrowotne – dla kogo?

Ubezpieczenie zdrowotne – dla kogo?

Ubezpieczenie zdrowotne - dla kogo?

Usługi medyczne, które świadczone są w ramach publicznej służby zdrowia, pozostawiają wiele do życzenia. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na zakup prywatnej polisy ubezpieczeniowej. Dzięki temu zyskują dostęp do wielu lekarzy specjalistów i badań diagnostycznych. Kto powinien pomyśleć o prywatnym ubezpieczeniu zdrowotnym?

Ubezpiecz się, nawet gdy nie chorujesz

Wiele osób zarzeka się, że od dawna nie korzystało z usług medycznych w ramach NFZ. Nie odwiedzają lekarza, ponieważ na ogół nie mają takiej potrzeby. Niemniej jednak to, że dziś czujemy się dobrze i nic nam nie dolega wcale nie oznacza, że już zawsze będziemy zdrowi. Wręcz przeciwnie – choroby często atakują znienacka, a wtedy potrzebna jest nam dobra opieka medyczna. Co więcej, każdy z nas powinien przynajmniej raz w roku się przebadać, aby mieć pewność, że z naszym zdrowiem wszystko jest w porządku. Dlatego też prywatne ubezpieczenie medyczne przeznaczone jest dla osób w każdym wieku. Zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych, a także seniorów.

Ubezpieczenie zdrowotne – dla kogo?

Prywatne pakiety medyczne różnią się między sobą przede wszystkim ceną oraz zakresem usług, jakie obejmują. Już za kilkanaście złotych miesięcznie możemy korzystać z porad lekarzy specjalistów, a także wykonywać bezpłatnie badania diagnostyczne. Nieco więcej zapłacimy, jeśli dodatkowo chcemy zabezpieczyć się na przykład na czas pobytu w szpitalu. Dzięki prywatnemu ubezpieczeniu możemy leczyć się w szpitalach niepublicznych, które oferują nie tylko doskonałą opiekę lekarską, ale również godziwe warunki pobytu. Umowa ubezpieczeniowa zawierana jest zazwyczaj na 12 miesięcy, oczywiście z możliwością jej dalszego przedłużenia. Ubezpieczyć możemy siebie, a także swoich bliskich. Obecnie coraz więcej firm oferuje pakiety rodzinne, które dopasowane są do potrzeb zarówno dzieci, jak i rodziców. Co istotne,do ubezpieczenia możemy przystąpić często bez względu na nasz stan zdrowia.

Jak korzystać z pomoc medycznej?

Aby zapisać się do lekarza w ramach NFZ, bardzo często musimy oczekiwać godzinami na połączenie z rejestracją. Następnie przyjdzie nam czekać co najmniej kilka tygodni, żeby lekarz specjalista przyjął nas w gabinecie. W przypadku prywatnej opieki medycznej jest zupełnie inaczej. Większość przychodni daje obecnie możliwość rezerwowania wizyty online. A co więcej jej termin wyznaczony jest zwykle w ciągu 5 dni. Dzięki temu szybko otrzymamy fachową pomoc. Na miejscu możemy od razu wykonać niezbędne badania, lekarz może również skierować nas na obserwację do szpitala. Warto zwrócić uwagę na to, iż na zachodzie Europy prywatne polisy medyczne są już standardem. Trudno bowiem mówić o efektywnym leczeniu, jeśli korzystamy tylko i wyłącznie z pomocy lekarskiej w ramach NFZ. Prywatny pakiet pozwoli nam nie tylko szybko wrócić do zdrowia, ale dzięki niemu sporo zaoszczędzimy. Jedna wizyta w prywatnym gabinecie kosztuje nas mniej więcej tyle, co miesięczna składka ubezpieczeniowa. A dla poprawy zdrowia liczy sie przecież szybkość dostępu do specjalistów.

 

Zadzwoń - 501485554

 

 

Napisz do mnie przez Messenger
Call Now Button