Najczęściej powtarzane mity związane z ubezpieczeniem na życie

Najczęściej powtarzane mity związane z ubezpieczeniem na życie

Mity związane z ubezpieczeniem na życie

Ubezpieczenie na życie zyskuje na popularności. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych wprowadza do swojej oferty indywidualne polisy na życie. Wielu ludzi zainteresowanych jest wykupieniem ubezpieczenia na życie. Ogarniają ich jednak pewne wątpliwości, ponieważ słyszy się wiele rzeczy na temat ubezpieczeń. Nie koniecznie wszystkie te informacje są prawdziwe. Dlatego, obalamy najczęściej powtarzane mity na temat polisy ubezpieczeniowej.

Jeżeli nie mam rodziny to po co mi ubezpieczenie na życie?

Jest to jeden z najczęściej powtarzanych mitów. Otóż to, czy posiadamy rodzinę, czy też jesteśmy singlami, w tym przypadku nie ma to najmniejszego znaczenia. Po naszej śmierci, możemy uposażyć do wypłaty pieniędzy z polisy nie tylko bliską rodzinę, lecz też przyjaciela, kolegę z pracy, czy osobę z którą żyjemy w nieformalnym związku. Dlatego, nawet, gdy nie posiadamy rodziny możemy zabezpieczyć przyszłość, kogoś dla nas ważnego, lecz nie koniecznie z nami spokrewnionego.

I tak mogę nie dostać pieniędzy z ubezpieczenia, więc jest mi ono nie potrzebne

To kolejny mit, który powinien zostać obalony jak najszybciej z uwagi na to, iż nie wypłacenie pieniędzy z polisy nie zawsze jest winą firmy ubezpieczeniowej. Być może kiedyś słyszeliśmy o takich przypadkach, bądź taka sytuacja miała miejsce w naszej rodzinie i dlatego boimy się wykupić polisę, aby też nie znaleźć się w podobnym położeniu.

Otóż, brak wypłaty pieniędzy z polisy może mieć różne podstawy. Jednym z nich jest fakt, iż dane zdarzenie nie było objęte zakresem wykupionego przez nas ubezpieczenia. Mogło się też tak zdarzyć, że dokumenty potrzebne do zgłoszenia szkody zostały źle wypełnione. Także, gdy do towarzystwa ubezpieczeniowego nie dotarły wszystkie, potrzebne dokumenty. Nie mniej jednak, takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko. Dlatego, przed zakupem ubezpieczenia powinniśmy się zaznajomić z ogólnymi warunkami ubezpieczenia. Unikniemy sytuacji, w której firma ubezpieczeniowa odmówi nam wypłaty odszkodowania.

Na ubezpieczeniu zarabia tylko firma ubezpieczeniowa, a ja z tego i tak nic nie będę miał

W dzisiejszych czasach, właśnie takie podejście do tematu ubezpieczenia na życie ma większość Polaków. Dam się namówić na wykupienie ubezpieczenia, a nic z tego mi nie przyjdzie. Zarobi tylko agent i towarzystwo ubezpieczeniowe. Jeżeli tak myślisz to jesteś w wielkim błędzie. Owszem, agent ubezpieczeniowy dostanie należytą prowizję za sprzedaż polisy na życie, ale na tym polega jego praca. My za to kupując ubezpieczenie zyskamy bardzo wiele. Przede wszystkim będziemy mieli ochronę ubezpieczeniową na wypadek różnych sytuacji losowych, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć, już od pierwszego dnia opłacenia miesięcznej składki.

To tylko trzy z wielu najczęściej powtarzających się mitów na temat ubezpieczeń na życie. Dlatego, zanim podejmiecie decyzję, by jednak nie kupować polisy na życie może warto zasięgnąć porady kogoś bardziej doświadczonego. Nie polegaj na mitach, które w większości są wyssane z palca. Zawsze możesz też zapytać zaufanego doradcy ubezpieczeniowego.

 

 

Zadzwoń - 501485554

 

Napisz do mnie przez Messenger
Call Now Button