Ubezpieczenie turystyczne. Które warto wybrać?

Ubezpieczenie turystyczne. Które warto wybrać?

ubezpieczenie na wakacje

Sezon urlopowy w pełni, więc z pewnością każdemu z nas marzy się solidny odpoczynek. Najlepiej w zagranicznym kurorcie. Ze względu na naszą polską pogodę, której do końca nie przewidzimy, a która może zepsuć nam cały urlop, coraz częściej decydujemy się na wakacje w ciepłych krajach. Dlatego, decydując się na taki wyjazd powinniśmy pomyśleć o dobrym ubezpieczeniu. W życiu zdarzają się różne sytuacje, na które nie mamy wpływu. Dobra polisa ubezpieczeniowa zapewni nam wsparcie na wypadek różnych problemów zdrowotnych i nie tylko.

ubezpieczenie trurystyczne

O czym musisz pamiętać wyjeżdżając na wakacje

Jakie są koszty leczenia za granicą?

To pytanie z pewnością zadaje sobie każda osoba, planująca egzotyczne wakacje. W życiu różnie bywa. Może zdarzyć się wypadek, lub choroba, więc w razie takich ewentualności powinniśmy być przygotowani wykupując dobre ubezpieczenie turystyczne. Gdy odpoczywamy na urlopie nie myślimy o tym, że coś złego może się stać. Jednak czasem przez nieostrożność, gdy złamiemy np. nogę, a nie będziemy ubezpieczeni, koszt leczenia może przejść nasze najśmielsze oczekiwania. Bowiem stracimy oszczędności swojego życia, lub co gorsza będziemy musieli się zapożyczyć, by pokryć wszystkie koszty związane z pobytem w szpitalu, czy leczeniem.

Top 10 najdroższych krajów pod względem:
• Transportu medycznego: Włochy, Emiraty Arabskie, Niemcy, Austria, Słowacja, Turcja, Tajlandia, USA, Chiny, Indonezja
• Pobytu w szpitalu (w tym zabiegi i operacje): Niemcy, Włochy, Hiszpania, Tajlandia, Turcja, Austria, Indonezja, Szwajcaria, Wielka Brytania, Francja
• Leczenia ambulatoryjnego: Włochy, Niemcy, Hiszpania, Turcja, Chorwacja, Emiraty Arabskie, Czechy, Tajlandia, USA, Austria.

Dlatego wykupienie ubezpieczenia przed wyjazdem zagranicznym jest niezbędne. Pozwoli to na spokojny wypoczynek i pełen relaks. Pamiętajmy bowiem, że dobre ubezpieczenie to nie tylko takie, które pokryje ewentualny pobyt w szpitalu, czy opiekę medyczną. Dobra polisa ubezpieczeniowa powinna pokryć także koszty przyjazdu karetki, a także transportu do placówki szpitala.

Skradziony bagaż- co wtedy zrobić?

Wybierając się na wakacje nie tylko powinniśmy pomyśleć nad wykupem ubezpieczenia zdrowotnego czy na wypadek choroby. Równie ważną polisą jest ta, na wypadek kradzieży lub zagubienia bagażu. Jak to zwykle bywa w okresie wakacyjnym to zatłoczone lotniska, a także nasz pospiech sprawia, że nie trudno o zgubienie naszego bagażu.

Taka sytuacja skutecznie może zepsuć nam cały urlop, więc dla świętego spokoju powinniśmy pomyśleć i o opcji w polisie ubezpieczeniowej na wypadek kradzieży lub zgubienia naszego bagażu.

Dobre ubezpieczenie powinno również zawierać możliwość zakupu najpotrzebniejszych rzeczy, a także obejmować nasz sprzęt sportowy, jeżeli takowy posiadamy. Utrata kosztownego sprzętu np. do nurkowania, to nic przyjemnego.

O czym jeszcze musimy pamiętać przed wykupieniem ubezpieczenia na wakacje?

Jeżeli jesteśmy zwolennikami ekstremalnych sportów wodnych lub zimowych, którym towarzyszy możliwość poważnych urazów to w takiej sytuacji nie obejdzie się bez dobrego ubezpieczenia.

Dlatego, wybierając ubezpieczenie na wakacje powinniśmy zwrócić też uwagę na pakiet assistance, który zagwarantuje nam pomoc tłumacza, a także prawnika, gdy znajdziemy się w kryzysowej sytuacji. Taki pakiet jest w szczególności bardzo ważny dla osób, których dzieli bariera językowa.

Jeżeli planujesz wyjazd za granicę nie zastanawiaj się za długo, tylko wykup dobry pakiet ubezpieczeniowy. Pozwoli Ci to spokojnie wypocząć, a nie cały wyjazd zamartwiać się, czy się nam nic złego nie przydarzy.

 

Zadzwoń - 501485554

 

Jedna odpowiedź

  1. […] tym jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać pisałem wcześniej. Przeczytaj Ubezpieczenie turystyczne. Które warto wybrać? a ułatwi to podjęcie właściwe […]

Możliwość komentowania została wyłączona.

Napisz do mnie przez Messenger
Call Now Button