Jak przedłużyć OC bez wychodzenia z domu?

Jak przedłużyć OC bez wychodzenia z domu?

oc komunikacyjne

Z uwagi na obecną sytuacje pojawiają się propozycje, aby dać możliwość odroczenia płacenia składek OC za samochody. Na razie jednak ten obowiązek pozostaje a za brak tej polisy grozi kara nawet 5.000 zł. Co więc zrobić, kiedy zbliża się koniec polisy?

Są dwie możliwosci. Jeżeli jesteś zadowolony z dotychczasowego ubezpieczyciela to kontynujesz ubezpieczenie. Wystarczy opłacić polisę zgodnie z instrukcją jaką otrzymałeś na maila lub pocztą tradycyjną. Jeżeli nic nie dostałeś to skontaktuj się z agentem u którego kupowałeś polisę rok temu. Bo brak informacji od Towarzystwa Ubezpieczeniowego może wynikać z tego, że przy podpisywaniu umowy nie wyraziłeś zgody na kontakt.

Natomiast jeżeli nie odpowiada Ci otrzymana oferta lub chcesz porównać w kilku firmach to pomoże Tobie dotychczasowy agent. Pod warunkiem, że nie jest predstawicielem tylko jednego Towarzystwa. Możesz też skorzystać z porównywarek dostępnych w internecie a następnie kupić telefonicznie. Pamiętaj jednak, że musisz dostać na maila Ogólne Warunki Ubezpieczenia, aby mieć pewność za co płacisz. Szczególnie, jeżeli kupujesz także umowy dodatkowe typu NNW lub assistance. Bo nawet przy NNW możesz być zaskoczony kiedy okaże się, że ochroną objęty jest tylko kierowca. Także przy assistance są różne warianty.

 

Jedna odpowiedź

  1. Kris pisze:

    Epidemia zmusiła wiele firm do pracy online. Brawo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisz do mnie przez Messenger
Call Now Button