Jak założyć konto w UFG

Jak założyć konto w UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny umożliwia każdemu samodzielne sprawdzenie czy sprawca zdarzenia drogowego miał ubezpieczony pojazd. Ale to nie wszystkie możliwości.

Po co mi konto w UFG

Posiadanie konta na portalu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego to duże udogodnienie. Bez konta można sprawdzić czy pojazd jest ubezpieczony i w jakim towarzystwie. Wystarczy wejść na zakładkę Sprawdzenie OC sprawcy wypadku i wpisać numer rejestracyjny pojazdu. Natomiast zalogowani użytkownicy mogą m.in. przez całą dobę kontaktować się z Funduszem w swoich sprawach dotyczących kary za brak OC oraz regresu. Można też uiszczać wpłaty za pośrednictwem serwisu płatności elektronicznych i na bieżąco śledzić proces likwidacji szkody. Ważnym udogodniem jest też możliwość bezpłatnego wygenerowania danych dotyczących historii ubezpieczeniowej. I w dodatku można ją pobierać w jednej z trzech wersji językowych

Jak założyć konto

Dotychczas konto zakładało się na stronie login.ufg.pl za pomocą loginu i hasła. Teraz jest też możliwość zalogowania się przez login.gov.pl Przypomnę, że login.gov.pl to prosty i bezpieczny dostęp do usług publicznych online. Wystarczy jeden login i jedno hasło do różnych serwisów i usług w internecie. Dzięki profilowi zaufanemu lub MojeID można naprawdę załatwić dużo spraw przez internet. A teraz także zalogować się właśnie do konta w UFG a także do konta Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego.

O tym jak założyć profil zaufany przeczytasz TUTAJ

 

Napisz do mnie przez Messenger
Call Now Button