3 powody, dla których warto mieć ubezpieczenie na życie

3 powody, dla których warto mieć ubezpieczenie na życie

ubezpieczenie na życie 3 powody dlaczego warto

Polisa na życie to wsparcie finansowe bliskich osoby ubezpieczonej na wypadek jego śmierci. Celem tej polisy jest zagwarantowanie środków na pokrycie kosztów związanych z pogrzebem. Ale co ważniejsze. Gwarantuje długoterminowe wsparcie pieniężne przy codziennych wydatkach na życie.

Dlaczego warto zainwestować w ubezpieczenie na życie? Wymienię 3 najważniejsze powody.

  1. Zapewnienie stabilności życiowej najbliższych

Posiadanie polisy jest szczególnie ważne w przypadku osoby, która jest jedynym lub głównym żywicielem rodziny. Po śmierci takiej osoby sytuacja najbliższych często staje się bardzo trudna, by nie powiedzieć tragiczna. Odpowiednio dobrane ubezpieczenie daje jednak ogromne wsparcie finansowe. To są środki na życie codzienne, pokrycie rat kredytów lub też zapewnienie przyszłości dzieciom. Wystarczy odpowiedzieć sobie na pytanie: Co będzie jeżeli umrze w wyniku choroby lub wypadku główny „dostarczyciel” środków finansowych? I nie jest ważny wiek tej osoby. Bo przecież „nie znasz dnia, ani godziny” a „wypadki chodzą po ludziach”

  1. Poczucie bezpieczeństwa

W życiu ważne jest poczucie bezpieczeństwa. Mając ubezpieczenie na życie jesteś spokojny o przyszłość najbliższych po Twojej śmierci. A mając umowy dodatkowe do tego ubezpieczenia jesteś także bezpieczny na wypadek choroby lub wypadku. Umowy dodatkowe gwarantują bowiem środki na leczenie czy rehabilitację. Dlaczego jest tak dużo zbiórek publicznych? Bo nie można liczyć na „bezpłatną” służbę zdrowia. I dlatego tak ważna jest dobra umowa na wypadek poważnego zachorowania. Musisz zdawać sobie sprawę, że poważne zachorowanie czy rehabilitacja to jest bardzo duże obciążenie dla budżetu domowego. I wtedy nie dosyć, że zmniejsza się dochód rodziny to jeszcze są dodatkowe wydatki związane z leczeniem.

  1. Pokrycie dużych zobowiązań

Śmierć osoby najbliższej to duży stres. I konieczność zmierzenia się z poważnymi wydatkami. Przed rodziną pojawia się nie tylko koszt związany z pogrzebem. Bardzo często pozostają do spłaty zobowiązania finansowe wynikające z kredytów na mieszkanie, samochód czy zwykły kredyt konsumpcyjny. I właśnie ubezpieczenie na życie powinno pokryć te koszty i zobowiązania. W tym miejscu zwrócę uwagę na jedną rzecz. Jeżeli masz ubezpieczenie „przy kredycie”, szczególnie hipotecznym to sprawdź, czy suma ubezpieczenia pokrywa w całości to zobowiązanie. Bo zdarza się, że bank nie wymaga zabezpieczenia na całą kwotę. I co ważne. Czy świadczenie będzie wypłacone przy każdym zgonie, czy jednak tylko w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia. Spotkałem się bowiem z sytuacją, że ubezpieczenie obejmuje tylko śmierć w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia. A w sytuacji zgonu naturalnego zobowiązanie przechodzi na spadkobierców.

Polisa ubezpieczeniowa. Czy warto?

Wymienione wyżej argumenty wskazują na to, że warto. Czy każdy powinien mieć ubezpieczenie na życie? Są pewne wyjątki, o których pisałem wcześniej w artykule „Polisa na życie. Czy każdy musi mieć polisę?”.

Podejmując decyzję o polisie należy zastanowić się co jest ważniejsze. Suma ubezpieczenia na wypadek śmierci czy środki na leczenie i rehabilitację. Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy przy podejmowaniu decyzji daj znać TUTAJ.

Wskażę Ci możliwości zapewnienia bezpiecznej przyszłości.

Jeżeli myślisz o spokojnej i bezpiecznej przyszłości to podejmij decyzję jak najszybciej. Oprócz tego, że nigdy nie wiesz co Ciebie czeka to pamiętaj. Wraz z wiekiem wzrasta wysokość składki.

Czyli im szybciej, tym bezpieczniej i taniej. A jak kupić? Możesz to zrobić Tutaj lub zostaw wiadomość Tutaj a ja się z Tobą skontaktuję.

 

Jedna odpowiedź

  1. […] są dla firm od 3 pracowników. Jeśli osoba prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, warto rozważyć indywidualne ubezpieczenie na życie lub grupę […]

Możliwość komentowania została wyłączona.

Napisz do mnie przez Messenger
Call Now Button