Październik miesiącem walki z rakiem piersi

Rak piersi jest najczęstszą chorobą nowotworowa wśród kobiet. Niestety, ale wysoka śmiertelność kobiet z powodu tej choroby, wynika ze zbyt późnego wykrycia choroby. 80% wszystkich przypadków zachorowań dotyczy kobiet po 50. roku życia. Jednak w ostatnich latach istotnie zwiększa się liczba zachorowań także w grupie młodszej (20-49 lat). Przypomnę, żę choroby nowotworowe są drugą – po chorobach sercowo-naczyniowych – przyczyną zgonów w Polsce. Z ich powodu umiera co roku ponad 100 tysięcy Polaków, co stanowi około 25 proc. wszystkich zgonów w naszym kraju.

Dbaj o zdrowie

O tym, że należy dbać o swoje zdrowie już od wcześniejszych lat wie każdy. Ale ze zastosowaniem tej wiedzy jest już różnie. Dużo się mówi, że należy regularnie badać swoje piersi już od dwudziestego roku życia poprzez samobadanie oraz regularne wizyty u ginekologa. Pandemia powoduje, że sukcesem jest dostanie się do lekarza, gdy zachorujemy na coś innego niż COVID-19. Mimo to trzeba przede wszystkim robić samobadanie piersi. I mimo wszystko walczyć o wizytę u lekarza. Akurat onkolodzy sygnalizują obawy pacjentów przed wizytą u lekarza. Nie mogąc liczyć na NFZ część kobiet korzysta jeszcze z możliwości odbycia wizyty w ramach tzw. polisy zdrowotnej. Ale przecież to opieka medyczna „gwarantowana” przez Narodowy Fundusz Zdrowia powinien być podstawą. A ubezpieczenie zdrowotne tylko dodatkiem….

Tak. Dzwonię!
Avatar
Krzysztof Suszka
Jestem po to, aby doradzić i pomóc. Ze mną zabezpieczysz siebie, najbliższe Ci osoby, a także swój majątek zgodnie z faktycznymi potrzebami. Pomagam profesjonalnie i dlatego zależy mi na długoletniej współpracy. Nie musisz mnie lubić. Ważne, abyś wiedział, że możesz na mnie liczyć. Bo ubezpieczenie to pomoc i wsparcie w trudnych chwilach.

Więcej od autora

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię

Powiązane wpisy

Advertisment

Ostatnie wpisy

Black Friday także w ubezpieczeniach

Na Czarny Piątek czekają sprzedawcy i klienci. Często są to okazje, aby kupić coś bardzo dobrego w wyjątkowej cenie. Dlatego też...

Październik miesiącem walki z rakiem piersi

Rak piersi jest najczęstszą chorobą nowotworowa wśród kobiet. Niestety, ale wysoka śmiertelność kobiet z powodu tej choroby, wynika ze zbyt późnego...

Jak założyć konto w UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny umożliwia każdemu samodzielne sprawdzenie czy sprawca zdarzenia drogowego miał ubezpieczony pojazd. Ale to nie wszystkie możliwości.

Chcesz wiedzieć więcej o ubezpieczeniach?

Zostaw mi swój adres. Otrzymasz niezwłocznie na własność skrypt "Racjonalne ubezpieczenie" a potem raz w miesiącu będę przesyłał Tobie porcję wiedzy ubezpieczeniowej.