OC dla fryzjera i kosmetyczki

Od poniedziałku 18 maja wreszcie można będzie pójść do fryzjera czy kosmetyczki. Wielu z nich ma już kalendarze zapisane na cały tydzień. Oprócz pytania o termin pojawiają się jednak pytania klientów o polisę, gdyby ktoś się zaraził koronawirusem. Są to pytania, które wcześniej nie padały. Stąd też wzrasta zainteresowanie tego typu zabezpieczeniami.

Gdzie się ubezpieczyć ?

Większość firm proponuje ubezpieczenie OC dla właścicieli zakładów fryzjerskich czy kosmetycznych z klauzulą OC za szkody spowodowane przeniesieniem chorób zakaźnych i zakażeń. Produkty takie są dostępne m.in. w PZU, Generali, Wiener, Allianz, Compensa czy InterRisk. W kilku firmach zgodę na tego typu polisę musi wyrazić centrala po przeanalizowaniu ryzyka. Ciekawą ofertę za przystępną cenę ma również Link4.

Co proponuje Link4

Link4 daje możliwości do zabezpieczenia salonu przed skutkami wielu zdarzeń. To może być ubezpieczenie wyposażenia, towaru, ale także kradzieży gotówki. W ramach dodatkowych klauzul można też ubezpieczyć np. lustra od stłuczenia. I to co ważne dla klientów. Polisa OC firmy obejmuje szkody wyrządzone innym, w tym z tytułu przeniesienia chorób zakaźnych lub zakażenia.

Ważne dodatki

W cenie polisy jest także Assistance. Są to świadczenia, o których często właściciele zapominają i w razie zdarzenia płacą za usługę. A przecież ubezpieczenie assistance obejmuje świadczenie pomocy w zakresie:
– Assistance biurowy np. pomoc ślusarza, hydraulika czy pomoc informatyka
– Assistance medyczny np. wizyta lekarza pierwszego kontaktu, pielęgniarki czy transport medyczny
– Assistance rehabilitacyjny to m.in. organizacja i pokrycie kosztów rehabilitacji, wypożyczenie sprzętu
Natomiast za jedynie 15 zł można dokupić usługi pomocy prawnej, czyli telefoniczne porady prawne i podatkowe. Taka pomoc ostatnio przydaje się nie tylko przedsiębiorcom. W ofercie Link4 usługa pomocy prawnej obejmuje m.in. opracowanie pism i dokumentów, doradztwo podatkowe, Pieczęć Prewencyjną i pomoc w dochodzeniu roszczeń.

Ile kosztuje spokój ?

Niektórzy mówią, że spokój jest bezcenny. W przypadku oferty Link4 przykładowa cena z klauzulą chorób zakaźnych i Sumą Gwarancyjną 50.000 zł to kwota około 160 zł. Pamiętaj jednak o dobraniu polisy zgodnie z faktycznymi potrzebami. Bo można mieć polisę tańszą na 25.000 zł. Pytanie czy warto? Jeżeli chcesz, możemy to indywidualnie przeanalizować. Napisz ksuszka@bezpieczny.pl lub zadzwoń 501485554

Tak. Dzwonię!
Avatar
Krzysztof Suszka
Jestem po to, aby doradzić i pomóc. Ze mną zabezpieczysz siebie, najbliższe Ci osoby, a także swój majątek zgodnie z faktycznymi potrzebami. Pomagam profesjonalnie i dlatego zależy mi na długoletniej współpracy. Nie musisz mnie lubić. Ważne, abyś wiedział, że możesz na mnie liczyć. Bo ubezpieczenie to pomoc i wsparcie w trudnych chwilach.

Więcej od autora

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię

Powiązane wpisy

Advertisment

Ostatnie wpisy

Grupa otwarta, czyli ubezpieczenie dla każdego

Decydując się na ubezpieczenie mamy do wyboru ubezpieczenie grupowe lub indywidualne. Dzisiaj kilka słów o ubezpieczeniu grupowym i grupie otwartej, którą...

Jak wybrać polisę OC

Dostałeś propozycję wznowieniową polisy OC ? Sprawdź najpierw oferty innych towarzystw ubezpeiczeniowych.

Dodatki do polisy OC

To, że każdy samochód musi mieć wykupiona polisę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej wie każdy kierowca. Polisa OC zabezpiecza roszczenia poszkodowanych przez kierowców....

Chcesz wiedzieć więcej o ubezpieczeniach?

Zostaw mi swój adres. Otrzymasz niezwłocznie na własność skrypt "Racjonalne ubezpieczenie" a potem raz w miesiącu będę przesyłał Tobie porcję wiedzy ubezpieczeniowej.