Które towarzystwo ubezpieczeniowe wybrać?

Wybór najlepszego ubezpieczyciela to trudna decyzja. Często zastanawiasz się jakie towarzystwo wybrać? Na polskim rynku jest wiele firm, które kuszą niskimi cenami i szerokim zakresem ubezpieczenia. Którą więc wybrać? Jak ułatwić sobie podjęcie decyzji? Są na to sposoby! Na co więc należy zwrócić uwagę podczas wyboru towarzystwa ubezpieczeniowego ? Jak wybrać, aby ubezpieczenie było bezpieczne ?

Przede wszystkim określ swoje potrzeby

Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego, dokładnie określ, czego oczekujesz. Przede wszystkim co zamierzasz chronić. Wystarczy Ci podstawowy zakres ubezpieczenia? A może potrzebujesz rozszerzonej ochrony? Chcesz ubezpieczyć się na wypadek konkretnych sytuacji? Niezależnie od tego jakiego ubezpieczenia potrzebujesz, musisz zdecydować jaka ochrona jest Ci najbardziej potrzebna. Mając jasno określone oczekiwania łatwiej znajdziesz najlepsze towarzystwo ubezpieczeniowe.   

Porównuj oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych

Kiedy już wiesz czego potrzebujesz to warto porównać oferty kilku towarzystw ubezpieczeniowych. Zapoznanie się z ofertami różnych ubezpieczycieli to najlepszy sposób na znalezienie najbardziej korzystnej oferty. Przypomnę, że mówiąc o najkorzystniejszej nie koniecznie mówimy o najtańszej. Dla wielu osób oferta „najkorzystniejsza” jest równoznaczna z „najtańsza”. Dopiero gdy dojdzie do zdarzenia to zmieniają zdanie. Jeśli zależy Ci na tym, aby zaoszczędzić czas, możesz skorzystać z porównywarek ubezpieczeniowych. Ale jak sprawdzisz w kilku porównywarkach, to może się okazać, że na podstawie tych samych potrzeb otrzymujesz wskazania na różne firmy. Dlatego warto mieć swojego doradcę ubezpieczeniowego, który będzie dbał o Ciebie. I dopasuje ofertę faktycznie zgodnie z Twoimi potrzebami.

Zapoznaj się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia

Ogólne Warunki Ubezpieczenia, czyli OWU, to tak naprawdę kluczowa kwestia podczas wyboru ubezpieczenia. Niestety, ale często w OWU można znaleźć wiele budzących wątpliwość punktów. Z tego powodu przed podpisaniem umowy powinieneś bardzo dokładnie zapoznać się z warunkami ubezpieczenia. Kiedy już wiesz z propozycji którego towarzystwa chcesz skorzystać to zapoznaj się właśnie z OWU. Sprawdź, jaki jest zakres ochrony i zwróć uwagę na wyłączenia, czyli sytuacje w których nie otrzymasz świadczenia czy odszkodowania. Jeżeli nie masz czasu na analizowanie OWU także skorzystaj z pomocy swojego doradcy ubezpieczeniowego.

Dodam, że przed kupnem nowej polisy pamiętaj o przeanalizowaniu tych polis, które już masz. Czy teraz możesz z ręką na sercu powiedzieć, że wiesz co masz zagwarantowane obecnymi polisami ? Jeżeli nie, to jak najszybciej zweryfikuj obecne polisy. W razie wątpliwości dopytaj na infolini lub zapytaj swojego doradcy.

Tak. Dzwonię!
Poprzedni artykułKargul i Pawlak
Następny artykułBędzie nowy mandat. Nawet 1 500 zł
Avatar
Krzysztof Suszka
Jestem po to, aby doradzić i pomóc. Ze mną zabezpieczysz siebie, najbliższe Ci osoby, a także swój majątek zgodnie z faktycznymi potrzebami. Pomagam profesjonalnie i dlatego zależy mi na długoletniej współpracy. Nie musisz mnie lubić. Ważne, abyś wiedział, że możesz na mnie liczyć. Bo ubezpieczenie to pomoc i wsparcie w trudnych chwilach.

Więcej od autora

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię

Powiązane wpisy

Advertisment

Ostatnie wpisy

Październik miesiącem walki z rakiem piersi

Rak piersi jest najczęstszą chorobą nowotworowa wśród kobiet. Niestety, ale wysoka śmiertelność kobiet z powodu tej choroby, wynika ze zbyt późnego...

Jak założyć konto w UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny umożliwia każdemu samodzielne sprawdzenie czy sprawca zdarzenia drogowego miał ubezpieczony pojazd. Ale to nie wszystkie możliwości.

Co to jest BLS i czy warto go mieć ?

Skrót OC, AC czy NNW zna każdy kierowca. Natomiast z BLS już jest trudniej. A warto wiedzieć co to jest.

Chcesz wiedzieć więcej o ubezpieczeniach?

Zostaw mi swój adres. Otrzymasz niezwłocznie na własność skrypt "Racjonalne ubezpieczenie" a potem raz w miesiącu będę przesyłał Tobie porcję wiedzy ubezpieczeniowej.